eTwinning projekat “Famous female mathematicians 3”

11. 02. 2020.
U okviru eTwinning projekta “Famous female mathematicians 3” učenice naše škole, Emina Mahmutagić, Hana Krnjić i Adna Prnjavorac, sa profesoricom Sanjom Šober Vojinović, posjetile su danas Richmond Park International Secondary School u Sarajevu. Održana je debata na temu: “For most of history, anonymous was a women”. Debatu su pripremili učenici domaćini, a učenice naše škole su bile sudije. Debata je održana na engleskom jeziku, a pobijedila je afirmativna ekipa. Cijeli događaj je prenošen uživo putem video-konferencije, i svi učesnici projekta su mogli da prate debatu online.
Nakon debate, učenici su preko svojih mobilnih telefona provjerili znanje učešćem u Kahoot kvizu. Na taj način smo obilježili i Dan sigurnijeg interneta. Pobijedila je naša Hana i dobila prigodan poklon, knjigu “Papagajeva teorema”.