Promocija knjige “Neodoljivi mit-Sin dvosjeklog mača” Abdurahmana Zukića

Povodom obilježavanja Dana nezavisnosti u našoj školi je održana promocija knjige “Neodoljivi mit-Sin dvosjeklog mača”, Abdurahmana Zukića, učenika III2 društvenog izbornog područja. Dječački zrelo nastalo je djelo, gdje je izrazito naglašena pjesnikova samosvijest i gdje učimo kako ljubav ima veliku moć. U njegovim pričama naglašena je potreba da se uspostavi duhovna i egzistencijalna komunikacija sa ljudima iz drevnih vremena. Očita je motiviranost o razjašnjavanju svoga, bosanskoga, historijskog i antropoloških korijena, kao i paralelizam između historijske slike i novog filozofskog pogleda na sudbinu čovjeka i na vjernost nekih podataka o ljudskoj sudbini. Naši talentirani učenici su izvođenjem prigodnih kompozicija upotpunili ovaj događaj: Rifatbegović Kenan i Bajrami Damir- gitara, Nuhović Amila- flauta, Ramić Amar- klavir. Odabrane odlomke iz knjige čitali su učenici: Valjevčić Emina, Osmanagić Lejla i Sokoljak Ali.