Profesor Vedran Zubić ne ostaje bez posla, objasnio šta znači tehnološki višak u obrazovanju (VIDEO)

Odavno je praksa u našoj zemlji da nekako uvijek ostajemo bez najboljih kadrova, da li u našoj zemlji ili van njenih granica. Ovih dana je veliku pažnju svih građana i cijele javnosti privukla vijest da je jedan od naših najboljih prosvjetnih radnika proglašen takozvanim tehnološkim viškom u JU Gimnazija Dobrinja. To je svima dobro poznati Vedran Zubić.

O svemu je govorio za O kanal.

Istakao je na početku razgovora da u JU Gimnazija Dobrinja još uvijek radi, te pojasnio pojam tehnološki višak, koji u obrazovanju nije isto kao u drugim granama.

Ono što sam pisao, nije se odnosilo na to nego na neke sasvim druge probleme. Ali ljudi su to prihvatili. Ali nije loše da se odmota neko  klupko i da počnemo razgovarati o ozbiljnim problemima, kada govorimo o obrazovanju i ljudima koji rade u obrazovanju. Profesori  koji su proglašeni tehnološkim viškom, samo odu jedan dan u drugu školu i rade. Ne ostaju bez posla. Kadar na ovaj način neće otići sigurno jer ja sam dužan svojoj djeci ostati i raditi s njima. Tako da nema odlaska iz države na taj način. Druga stvar je što se mi na određeni način zapitamo duži niz godina što nam se to dešava, kada govorimo o kadroviranju u obrazovanju i kada govorimo o birokratiji, ističe Zubić na početku razgovora.

Objasnio je šta je bio cilj njegove objave u ovom slučaju.

Kada ste tehnološki višak , trebate ganjati nekakve papire. Između ostalog, papire iz PIO/MIO koliko ste radili do tada. Trebate dobiti jedan izvještaj i papir da ste zaposleni do tada, 10 godina, 20, kako ko. I to se čeka dva dana, plaćate 10 maraka i slično. Pa kako je moguće da u eri digitalizacije, neko mora osobno otići i čekati taj papir dva dana? I kako je moguće da škola u kojoj radim nema vašu ukupnu radnu aktivnost?  Zar se ne može to mailom poslati školama? Jer 200 ili 300 ljudi će čekati taj papir? Ne samo iz JU Gimnazija Dobrinja. Cilj je bio taj, objašnjava Zubić.

Predlaže, kada već  imate toliko ljudi od kojih očekujete da će biti tehnološki višak, zašto se ne napravi kolektivna rang lista na nivou ministarstva?

I onda se zna,  X ima 122 boda, Y 119, iz svih predmeta za sve profesore se to danas može napraviti i da nemamo problema u narednih 10 godina, barem u ovom birokratskom dijelu. Napravimo kolektivni spisak svih radnika u obrazovanju, kao što su nam izbacili kolike su nam plate, prije godinu, dvije, pa sad možete vidjeti kolika je plata profesora, pa sada nek ima bodovna lista i svake godine dodajete ili ne dodajete bod, ovisno da li ste radili. Ovako se napravi zaista budalaština i loša slika u obrazovanju. Ili recimo evo tehnološki višak. Jedva čekam da odem u drugu školu da radim s drugom djecom jedan dan, to je super stvar, dodaje.

Dakle, Vedran Zubić ne ostaje bez posla, radi u gimnaziji i u drugoj školi.

Vjerovatno ću, ako bude ta stvar, jedan dan otići u drugu školu. Tehnološki višak je nešto što pola ljudi u obrazovanju ima. Nije to nikakav problem, istakao je.