Dobrodošli u JU Gimnazija Dobrinja

JU Gimnazija Dobrinja spada u najmodernije i najopremljenije škole u Kantonu Sarajevo. Škola raspolaže modernim učionicama koje su opremljene svim potrebnim nastavnim pomagalima, kabinetima fizike, hemije, biologije, savremeno opremljenim informatičkim kabinetima, najmodernijom sportskom dvoranom, amfiteatrom za multimedijalnu nastavu, promocije i priredbe.

Zato možemo reći da učenici i profesori imaju optimalne uslove za rad.Škola posjeduje i biblioteku koja ima 10 821 knjigu. Prva je gimnazija na Balkanu koja učenicima pored prirodnog, društvenog, jezičkog i matematičko – informatičkog smjera nudi i dva sasvim nova: Scenski smjer i Bankarski smjer.  Učenicima JU Gimnazija Dobrinja su pored nastavnih omogućene i vannastavne aktivnosti kroz mnogobrojne sekcije kojih je više od 20. Na kantonalnim i federalnim takmičenjima iz raznih predmeta naši učenici su uvijek ostvarivali zapažene rezultate. Učenici koji u ovoj školi završe srednjoškolsko obrazovanje u veoma visokom procentu upisuju željeni fakultet.