Dobro došli u JU Gimnazija Dobrinja

JU Gimnazija Dobrinja spada u najmodernije i najopremljenije škole u Kantonu Sarajevo. Škola raspolaže modernim učionicama koje su opremljene svim potrebnim nastavnim pomagalima, kabinetima fizike, hemije, biologije, savremeno opremljenim informatičkim kabinetima, najmodernijom sportskom dvoranom, amfiteatrom za multimedijalnu nastavu, promocije i priredbe.

Zato možemo reći da učenici i profesori imaju optimalne uslove za rad. Škola posjeduje i biblioteku koja ima 10 821 knjigu. Pri upisu u našu školu učenici mogu odabrati jedno od izbornih područja: opću gimnaziju, društveno , jezičko i matematičko – informatičko izborno područje.  Učenicima JU Gimnazija Dobrinja su pored nastavnih omogućene i vannastavne aktivnosti kroz mnogobrojne sekcije kojih je više od 20. Na kantonalnim i federalnim takmičenjima iz raznih predmeta naši učenici su uvijek ostvarivali zapažene rezultate. Učenici koji u ovoj školi završe srednjoškolsko obrazovanje u veoma visokom procentu upisuju željeni fakultet.