JEDANAESTA MS COMMUNITY BIH KONFERENCIJA

Maturanti  naše škole učestvovali na konferenciji  19.04.2024. u Konjicu.

Ove godine, konferencija je po prvi put organizovana kao dvodnevni skup, gdje su učesnici imali priliku usvojiti nova znanja i vještine kroz sesije koje su obuhvatile širok spektar trenutno relevantnih IT tema. Susret je bio fokusiran na ključne oblasti kao što su napredna digitalna transformacija, vještačka inteligencija, cyber sigurnost, specifična rješenja iz oblasti cloud infrastrukture, razvoja softvera i tehnologija za IoT. Zahvaljujući interaktivnom formatu događaja, naglasak je stavljen na praktičnu primjenu inovacija u poslovnim i svakodnevnim kontekstima, čime je učesnicima pružena prilika da unaprijede svoje vještine i znanja. Vrlo poznata u stručnim, poslovnim i drugim krugovima, MS Community BiH konferencija je postala svojevrsni brend, simbol izvrsnosti i inovativnosti u IT sektoru. Ove godine, događaj je još jednom demonstrirao svoju ključnu ulogu kao platforma za razmjenu znanja i iskustava, okupljajući stručnjake iz cijele regije. Kroz predanost i zajednički rad organizatora, predavača i učesnika, konferencija neprestano doprinosi razvoju i napretku IT zajednice u Bosni i Hercegovini i šire, jačajući svoj uticaj kao neizostavan događaj za sve one uključene u tehnološku industriju.