PREMIJERA BALETNE PREDSTAVE “SJEĆAŠ LI SE…!? SJEĆAŠ LI SE DOLLY BELL!?”

🎭️Premijera baletne predstave “Sjećaš li se…!? Sjećaš li se Dolly Bell!?” u Narodnom pozorištu Sarajevo 🎭️

🔵 Učenici iz II 4 odjeljenja, pojedini članovi Vijeća učenika i Dramske sekcije zajedno sa profesoricom Aidom Hasović, gledali su sinoć, 30. 11, prvu premijeru baletne predstave “Sjećaš li se…!? Sjećaš li se Dolly Bell!?” u Narodnom pozorištu Sarajevo, za koju je koreografiju, režiju i dramaturgiju uradio Staša Zurovac a muziku rumunski kompozitor Alexander Balanescu.

🟣 Predstava je inspirirana motivima romana Abdulaha Sidrana “Sjećaš li se Dolly Bell” i istoimenim filmom u režiji Emira Kusturice i nudi poseban karakter.

🟢 Učenici su mogli uživati u ovoj inspirativnoj priči koja je zaista autentična. Toplo preporučujemo gledanje predstave. ⬅️

🔴 Zahvaljujemo se na podršci Udruženju Obrazovanje gradi BiH-Jovan Divjak/Education builds B&H Jovan Divjak u realizaciji ove aktivnosti. 🥰