“ŠKOLA RODITELJSTVA” U JU GIMNAZIJA DOBRINJA

“ŠKOLA RODITELJSTVA” U JU GIMNAZIJA DOBRINJA 📌👩🏻‍🏫🫂

🗣️ U okviru programa “Škola roditeljstva”, uz podršku Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS i Instituta za za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja, dana 18.01.2024. godine, uspješno je realizirana prva od planiranih pet radionica.

🗣️ Voditelji i moderatori radionica su pedagog naše škole, Fikreta Žunić i psiholog Azra Halilović.

🗣️ Cilj ovih radinica je pružiti podršku roditeljima, smanjiti razinu stresa, te ojačati roditeljske kometencije, kako bi se unaprijedio odnos roditelja i adolecenata. Pored toga, važna komponenta – osvijestiti subjektivni doživljaj roditeljstva, kao i važnost razumijevanja potreba adolescenta.

🗣️ Povratne informacije od strane roditelja su i više nego pozitivne, samim tim što su dobili priliku da razmijene svoja iskustva sa drugim roditeljima, da se druže i opuste, a uz to da nauče i nove tehnike i metode koje će im olakšati svakodnevno funcionisanje u ulozi roditelja.

🗣️ Zahvaljujemo se roditeljima na saradnji i radujemo se narednim radionicama i ugodnom druženju! 🧡💙